مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۰۴۱۹
زمان انتشار : ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴

داریوش ارجمند: کسی درباره نقش ظریف در سیاست دچار اختلال فکری نیست

«داریوش ارجمند» بازیگر سینما و تلویزیون معتقد است، درباره اهمیت برجام و نقش تیم مذاکر کننده در توافق هسته‌ای تاریخ قضاوت خواهد کرد.

به گزارش «داریوش ارجمند» بازیگر سینما و تلویزیون در پاسخ به این سوال که آیا جامعه فرهنگی آشنایی با مسایل سیاسی دارند، گفت: مگر می شود کسی در این سرزمین زندگی کند و نسبت به مسایل جهان بی تفاوت باشد. صبح بلند می شویم و می بینیم، عربستان ارتباط خود را با قطر قطع کرده و رییس جمهوری آمریکا در حضور مقامات آل سعود رقص شمشیر کرده و به صراحت می گوید که آنها را دوشیده است. سریال امام علی(ع) مبانی سیاست را برای من باز کرد. ما در حال حاضر در جهان دو نوع سیاست داریم، سیاست عمروعاص و سیاست علی بن ابی طالب. اگر سیاست شما خوب باشد و فرهنگ شما با آن همسو نباشد، سیاست به شکست منجر خواهد شد. من اخبار سیاسی را رصد می کنم و بیشتر از بی عدالتی‌ها و اتهامات رنج می برم. آنچه مسلم است، سیاست پدیده قالب روزگار ما است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اخبار مذاکرات هسته ای را پیگیری می کردید، گفت: ما تحت فشار از سوی آژانس بین المللی، انگلیس و فرانسه بودیم که در صف مقدم آنها آمریکا قرار داشت. اخبار مذاکرات بسیار برایم اهمیت داشت و همه را رصد می کردم. چندین بار به من پیشنهاد شده نماینده شورای شهر و مجلس شوم اما دوست ندارم و فقط می خواهم منتقد باشم. تیم مذاکره کننده همه توان علمی، تاریخی، سیاسی، وجدانی و انقلابی خود را روی میز گذاشت تا توانستیم به موفقیت برسیم. آقای ظریف از سیاستمداران بزرگ هستند و این تیم از کیان مملکت، دین و عدالت دفاع کرد. ما در حالی با ۱+۵ به مذاکره نشستیم که همه گزینه ها برای جنگ با ایران روی میز بود و اگر وارد جنگ می شدیم، کسی به ما رحم نمی کرد.

داریوش ارجمند درباره اهمیت نگاه ظریف به مسایل فرهنگی در کشور گفت: من کسی را ندیدم که در مورد آقای ظریف دچار اختلال فکری باشد. آقای ظریف فردی فرهنگی است و ایشان تنها یک ایرانی نیستند بلکه یک انسان بین المللی هستند که می توانند سفیر فرهنگی هم باشند. به زودی درباره تیم مذاکره کننده و توافق هسته ای تاریخ قضاوت خواهد کرد، همانطور که درباره مصدق و امیرکبیر قضاوت کرد. حافظه تاریخ پاک شدنی نیست.

برنا : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت