مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۰۰۸۵
زمان انتشار : ۰۱:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۳

دیپلمات‌های ایرانی قدم‌به‌قدم در عرصه‌های بین‌المللی احتیاط کنند

کارشناس روابط بین‌المللی به لزوم احتیاط قدم‌به‌قدم دیپلمات‌های ایرانی در عرصه‌های بین‌المللی تأکید کرد و گفت: باید اقتدار نظامی، سپاه پاسداران و موشکی ایران حرف اول را در مذاکرات بزند.

به گزارش  رضا سیمبر نکته اساسی در عملکرد رفتار دولت در عرصه سیاسی را عزت ملی دانست و اظهار کرد: باید عزت و اقتدار جمهوری اسلامی برای

دولت ملاک باشد.

وی بابیان اینکه دیپلماسی یک رویکرد تاکتیکی برای نظام است، افزود: درعین‌حال که ما دیپلماسی را نفی نمی‌کنیم و دیپلماسی به‌عنوان یک رویکرد تاکتیکی موردتوجه جمهوری اسلامی ایران است اما باید اقتدار کشور حفظ شود.

کارشناس مسائل خاورمیانه با اذعان به اینکه باید اقتدار نظامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و  موشکی کشور حرف اول را بزند، گفت: پارامترهای سخت قدرتی با توجه به پارادایم‌های منطقه‌ای که در خلیج‌فارس تا منطقه خاورمیانه داریم باید از اولویت‌های سیاست خارجی ما باشد.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه گیلان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی همیشه اقتدارش زبان زد بوده و باید با دیپلماسی مقتدرانه در همه عرصه‌ها حاضر شود.

رئیس اسبق دانشگاه آزاد گیلان به لزوم احتیاط قدم‌به‌قدم دیپلمات‌های ایرانی در عرصه‌های بین‌المللی و مذاکرات تأکید کرد و گفت: در امتیاز دادن‌های دیپلماتیک در قضیه برجام هم ما باید دقت و قدم‌به‌قدم احتیاط کنیم تا امتیاز نامتعارف به طرف‌های مذاکره ندهیم.

مدیر گروه علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه گیلان گفت: نباید امتیازاتی را به‌طرف مقابل بدهیم و بعد منتظر باشیم که آن‌ها تعهدات خود را انجام دهند.

سیمبر اثبات پایبندی به تعهدات را درگرو عکس‌العمل‌های طرفین مذاکرات دانست و گفت: باید شرایط خود را به آن‌ها بگوییم و ببینیم آن‌ها چه عکس‌العملی از خود نشان می‌دهند و سپس عملکرد تا و تعهدات خود را مجدداً از سر بگیریم.

فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار